PARTI KERAMIK, 4 delar, bl a Stig Lindberg och Olle Alberius.

219728. PARTI KERAMIK, 4 delar, bl a Stig Lindberg och Olle Alberius.

Vas, "Sarek", Olle Arberius, Rörstrand, höjd 16 cm
Fat, "Sarek", Olle Arberius, Rörstrand, diameter 20,5 cm
Minnesvas, "facett", Rörstrand, text i dekoren DFF - Sko- och läderkongressen 25-9-1961" höjd 12,5 cm
Skål, Stig Lindberg, Gustavsberg, längd ca 23 cm.

Slitage. Skål (S. Lindberg) med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 334