SKÄNK, Nyrenässans, 1880-90-tal.

219556. SKÄNK, Nyrenässans, 1880-90-tal.

Prydligt skulpterad ekträd. 4 låder samt 4 dörrar. Tvådelad. Nycklar medföljer. H 207 L 177 B 61 cm.

Nederdel med mindre fanersläpp. Ovandel med torrspricka. En ring trasig och limmad. Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 007