TOMTAR, Kryddmått samt fat, Rörstrand, 1800-tal.

219536. TOMTAR, Kryddmått samt fat, Rörstrand, 1800-tal.

Bemålat porslin. Fatets längd 21cm. Kryddtomtarnas höjd 14cm.

Ålderskrakelyr. Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 641