PARTI DIVERSE. Koppar, tenn, mässing. 7 delar. 1800/1900-tal.

219432. PARTI DIVERSE. Koppar, tenn, mässing. 7 delar. 1800/1900-tal.

1 st kanna i tenn, höjd16 cm, signerad Havstad
1 st kaffekanna i koppar, höjd 13 cm, stämplad CA
1 st vällingklocka i mässing, höjd 16 cm
1 st kaffekanna i koppar med medföljande tripod i svärtat järn
Kaffekanna höjd till lock, ca 20 cm, tripod höjd 17 cm
1 st sil i koppar, bredd 16 cm
1 st form med hänkel, bredd, 22 cm
1 st panna i koppar med stärt, höjd 8 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 108