PETER BIÖRKMAN. Bröllopssked, Karlskrona, 1722.

219419. PETER BIÖRKMAN. Bröllopssked, Karlskrona, 1722.

Född 1690, Mästare 1718 - 1753, åldermannastämplad av Sigismund novosadi som gjorde åldermansrankan mellan åren 1751 - 1761, längd 20,5 cm, vikt 51 gram, Märkt med 2 st namn, årtal 1746.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Antal besök: 1 562