FIGURINER, DOSA samt KOPPAR ,17 delar, porslin, efter motiv av Jenny Nyström, Kalmar Läns Museum.

219022. FIGURINER, DOSA samt KOPPAR ,17 delar, porslin, efter motiv av Jenny Nyström, Kalmar Läns Museum.

10 st figuriner, höjd ca 11 - 25 cm
1 st dosa i form av ägg, längd 15,5 cm
6 st koppar, höjd 5,5 cm.

Slitage. En figurin ("tomtekör") med lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st koppar, höjd 5,5 cm.

Antal besök: 1 987