BÖCKER, 7 st, Ny svensk historia, Stockholm genom 7 sekler, Lindorm samt 1898 års män.

218645. BÖCKER, 7 st, Ny svensk historia, Stockholm genom 7 sekler, Lindorm samt 1898 års män.

Ny svensk Historia:
Gustavianskt 1771 -1810. W&W 1945.
Carl XIV Johan - Carl XV och deras tid 1810-1872. W&W 1942.
Oscar II och hans tid. W&W 1943.
Gustav V och hans tid 1907-1918, W&W 1947.
Gustav V och hans tid 1928-1948, W&W 1949.
Stockholm genom sju sekler. Från Birger Jarl till Gustav VI Adolf. Sohlmans 1951.
1898 års män i ord och bild, Bibliofinummer 2264, Svenska Kulturförlaget 1948.

Slitage, skador. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ny svensk Historia:

Antal besök: 1 052