MATSALSMÖBLEMANG i lövträsfanér, 5 delar. 1950-tal.
218478. MATSALSMÖBLEMANG i lövträsfanér, 5 delar. 1950-tal.
Runt matsalsbord samt 4 stolar i bonad ek;
Bord med lövträsfanér, höjd 73 cm, diameter 110 cm
Stolar i bonad ek med lodräta spjälor på ryggstöd, klädd sits
Höjd 82 cm
Djup 38 cm
Bredd 46 cm.
Bruksslitage, blekt bord, repor, stötmärken
Ett stolstyg trasigt.
Höjd 82 cm
Djup 38 cm
Bredd 46 cm.
Ett stolstyg trasigt.