218394. SYMASKIN, med gjutjärnsunderrede, Singer, H. Sackmann, Stockholm.
The singer Victoria B
Underrede längd 73, bredd 44, höjd 75,5 cm
Symaskin längd 39, bredd 12, höjd 23 cm.
Symaskin med bruksslitage, underrede med skador och slitage på träskiva.