FINN JUHL. Färglitografi. Arkitektskiss. Armstol 1945 "NV-45" Finn Juhl. Danmark.

218283. FINN JUHL. Färglitografi. Arkitektskiss. Armstol 1945 "NV-45" Finn Juhl. Danmark.

Bladstorlek 49,5x69,5 cm.
Armstol 1945
Kratvaenget 15, Charlottenlund, Denmark,
Finn Juhl, Architect M. A. A, Ordrup 7721, Ordrup 6009
Vatten stämplad F K RIVES
Motiv av NV-45, Finn Juhl, Niels Vodder, Danmark.

Oramad.
Veck.
Baksida smutsig.

Finn Juhl (1912–1989)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bladstorlek 49,5x69,5 cm.
Armstol 1945
Vatten stämplad F K RIVES

Oramad.
Veck.
Baksida smutsig.

Finn Juhl (1912–1989)

Antal besök: 2 412