FINN JUHL. Färglitografi. Arkitektskiss. Armstol 1945 "NV-45" Finn Juhl. Danmark.
218283. FINN JUHL. Färglitografi. Arkitektskiss. Armstol 1945 "NV-45" Finn Juhl. Danmark.
Bladstorlek 49,5x69,5 cm.
Armstol 1945
Kratvaenget 15, Charlottenlund, Denmark,
Finn Juhl, Architect M. A. A, Ordrup 7721, Ordrup 6009
Vatten stämplad F K RIVES
Motiv av NV-45, Finn Juhl, Niels Vodder, Danmark.
Bladstorlek 49,5x69,5 cm.
Armstol 1945
Vatten stämplad F K RIVES