4 st gallerkrukor, stenmassa, Rörstrand - Gunnar Nylund, höjd 13 cm.
Oljelampa.
Skulptur, signerad, höjd 26 cm, motiv med kroppar, två hål upptill.
Slitage.
Oljelampa.
Slitage.