218183. MANSCHETTKNAPPAR 9 par samt HÄNGEN 4 st, silver, delvist förgyllt med diamanter, svensk import, 1900-talets andra hälft.
9 par samt 3 udda manschettknappar, silver delvist förgyllda med diamant á 0,02ct.
4 st hängen, silver delvist förgyllt med diamant ca 0,02ct.
Total vikt ca 102 gram.
Förgyllning med tillverkningsdefekter, oanvända.