DALMÅLNING på papper, 1800-talets förra hälft.

Illustrerad text liknande Lukas 19:30 "Går i byn som ligger för eder strax warder i finnande en åsnina bundna och fålan". 132 x 114 cm.

Uppfodrad på duk. Skador.

Uppfodrad på duk. Skador.

Föremålsnr
218171
Antal besök: 2 784