TALLRIK i porslin. Familie rose. Kina. 1800-tal.

218087. TALLRIK i porslin. Familie rose. Kina. 1800-tal.

Tallrik i famille rose på vit botten med emaljerad dekor av blommande buskpion (mudan) och fjärilar, exotisk fågel
Ostämplad.

Bruksskick, bortfall emalj.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ostämplad.

Bruksskick, bortfall emalj.

Antal besök: 709