Av "Helga": 6 vin, höjd 18 cm. 1 vin, höjd 18,5 cm. 6 champagnekupor, höjd ca 14 cm. 11 likör, höjd ca 11,5 cm.
1+5 st whisky, Helgamodell, enligt uppgift köpta i Finland, höjd ca 8,5 cm.
Bruksslitage. Enstaka mindre nagg på vinglas.