LUKTDOSOR, 2 st, silver, troligtvis Danmark, "Hovedvandsaeg" 1800-tal, 50, 8 gram.

217587. LUKTDOSOR, 2 st, silver, troligtvis Danmark, "Hovedvandsaeg" 1800-tal, 50, 8 gram.

Mindre dosan stämplad Qvade, (Peter Outzen Quade Danmark 1814-1896) Graverad dekor, granat på locket, höjd ca 7 cm. Större dosan i form av en urna med hänklar, graverad dekor, höjd ca 8,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 153