217153. ANTONIN CHITTUSSI. olja duk uppfordrad på papp, signerad Chittussi, sent 1800-tal, Seinefloden.
18 x 31 cm.
Antonin Chittussi (1847-1891), Tjeckoslovakien.
Proveniens: dödsbo efter doktor Georg Jetel, Falköping, ursprung Tjeckien.
Slitage med färgbortfall i tre kanter.