PARTI SKÅLAR, FAT, 9 delar, metall, mestadels Emalox, Norge, 1900-tal.

216800. PARTI SKÅLAR, FAT, 9 delar, metall, mestadels Emalox, Norge, 1900-tal.

Skål, diameter 30, höjd 6,5 cm.
Skålfat, diameter diameter 26,5 cm.
5 assietter, diameter 16,5 cm.
Skål, design Olden, Norway, diameter 15, höjd 4,5 cm.
Ljusstake i form av fyrklöver.

Slitage, repor, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, repor, märken.

Antal besök: 2 812