RUND BRICKA, Bremen, Wilkens & Söhne, 1900-tal. Finhetsmärke ”830", mästarens kännetecken samt halvmåne och krona på underkanten.

216497. RUND BRICKA, Bremen, Wilkens & Söhne, 1900-tal. Finhetsmärke ”830", mästarens kännetecken samt halvmåne och krona på underkanten.

Silver, driven och stämplad. Rund, passivt böjd form med stegad profilkant. Höjd 2cm Diameter 27cm Vikt: 356,14 g.

Små tecken på grund av användning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 853