216420. SERVISDELAR, ca 65 delar, porslin, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg.
Bestående av: 11 tallrikar, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, 11 djupa tallrikar, 6 äggkoppar, 2 tekoppar med fat, 1+2 skålar, 1+1+1 uppläggningsskålar, smörask, 1+2+2 fat.
Slitage, nagg, 6 udda kaffefat medföljer.