21640. MATSSERVIS, ca 108 delar flintgods, "Japan", Rörstrand 1900-talets början.
Bestående av; 21 st djupa tallrikar, 6+11 mattallrikar, 16+2 förrättstallrikar, 11 assietter, 9 mindre djupa tallrikar, 8+7+3 mindre djupa fat, 6 st saladjärer, fat på fot, karott, terrin, kanna, 1+1+1+1 uppläggningsfat.
Slitage, sprickor och nagg.