GUNGSTOL i lövträd. "Isabella" Karl-Axel Adolfsson. Gemla. 1900-talets andra hälft.

215730. GUNGSTOL i lövträd. "Isabella" Karl-Axel Adolfsson. Gemla. 1900-talets andra hälft.

Gungstol med avtagbar sitt- och ryggdyna i blommigt bommulstyg och svarvade knoppar på armlän
Höjd 118 cm
Bredd ca 55 cm
Djup ca 50 cm
Etikettmärkt Gemla DIO Sweden, made in Sweden.

Bruksskick.
Slitage.
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 118 cm
Bredd ca 55 cm
Djup ca 50 cm

Bruksskick.
Slitage.
Repor.

Antal besök: 3 476