Samisk kvinna, osignerad, höjd ca 23 cm. 2 st samer, signerade GJ, höjd ca 10 cm. 3 ljusstakar, hornarbeten, högsta höjd ca 13 cm.
Bruksslitage. En ljusmanschett saknas. Käpp av på samisk kvinna.