TRÄFIGURER 3 st samt RENARBETEN 3 st i form av ljusstakar.

21545. TRÄFIGURER 3 st samt RENARBETEN 3 st i form av ljusstakar.

Samisk kvinna, osignerad, höjd ca 23 cm.
2 st samer, signerade GJ, höjd ca 10 cm.
3 ljusstakar, hornarbeten, högsta höjd ca 13 cm.

Bruksslitage. En ljusmanschett saknas. Käpp av på samisk kvinna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 278