WIWEN NILSSON. Örhängen. 1 par. Silver. Kvadratiskform. 1950-tal.

215271. WIWEN NILSSON. Örhängen. 1 par. Silver. Kvadratiskform. 1950-tal.

Örhänge i form av en kvadratisk platta.
Mått 8x8 mm.
Signerade Wiwen Nilsson.
Ej årtalsstämplade eller silverstämplade.
Troligen omgjorda från örhänge med skruv.
Snurrebussar stämplade 825.

Repor.

Wiwen Nilsson (1897–1974)

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått 8x8 mm.
Signerade Wiwen Nilsson.
Snurrebussar stämplade 825.

Repor.

Wiwen Nilsson (1897–1974)

Antal besök: 2 799