VAS i porslin. Nyrokoko. Sekelskiftet 1900.

215238. VAS i porslin. Nyrokoko. Sekelskiftet 1900.

Rikt utsmyckad med asymmetriska dekorationer av rocailler, blommor av olika slag och storlek samt bemålad med fjärilar, förgyllning.
Två genombrutna hänklar med voluter, rosor och papegojor
Höjd 35 cm.

Lagningar.
Några mindre avslag och ett större på blomman.
Lagade hänklar.
1 papegoja i konstmassa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 35 cm.

Lagningar.
Lagade hänklar.
1 papegoja i konstmassa.

Antal besök: 615