BRICKA samt KANNA, nysilver och glas, 1900-tal.

214767. BRICKA samt KANNA, nysilver och glas, 1900-tal.

Kanna, slipat glas, hänkel i nysilver, höjd 33 cm.
Bricka, brätte med dekor av vindruvor, diameter 38,5 cm.

Slitage, fläckar, hänkel något skev.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 741