1 st tillbringare med en hänkel, höjd 17 cm, signerad Bo Scullman (Bo Bertil Scullman, Spånga)
1 st skål, höjd 5 cm, signerad Lerberget
1 st skål i lergods, höjd 5 cm, signerad BÄX krukmakeri (Mia Bäck, Göteborg)
1 skål, höjd 6 cm, signerad AR 75 FI
1 st skål i saltglaserat stengods, höjd, stämplad Raus
1 st vas, höjd 11 cm, signerad Gunnar Andersson
(Gunnar Andersson, Nyhamnsläge)
1 st ägg, höjd ca 8 cm.
Bruksskick
Tillbringare med lagad hänkel.
1 st ägg, höjd ca 8 cm.
Bruksskick