2146460. JAUME PLENSA. Jaume Plensa 61".
Skulpturväska i två kroppar i gjuten styv polyuretan med matt svart mineralfyllnadsfinish; magnetstängning. Bifogad konstbok, ”61”, tvåspråkig på spanska och engelska, numrerad 1850/2998 och signerad av Plensa, samt studiebok om 160 sid Barcelona, Artika, 2019
32x50 cm (varje kropp i skulpturen).
I gott skick. Affischen med konstnärens namn saknas.