Lockask. Röd glasyr. Okänd keramiker. Höjd 8 cm. Signerad. Etikettmärkt 18/320.
Lockurna. Raukubränd keramik. Lock i silver. Höjd 17 cm. Troligen Siv Andréason. Signerad.
Miniatyrer Högans Museum.
1 st miniatyrvas. Dekor i brunt. Höjd 6 cm. Märkt HM -91 TA. 1991. Tomas Anagrius. Kvidinge
1 st miniatyrvas. Höjd 4,5 cm. Märkt BHB. 1997. Bente Brosböl Hansen. Klåveröd.
1 st miniatyr skål. blå glasyr. Diameter 5 cm. Märkt S. 2002.
Gunnar Stenström. Ängelholm.
Bruksskick.
Miniatyrer Högans Museum.
Gunnar Stenström. Ängelholm.
Bruksskick.