KERAMIKFÖREMÅL, 8 delar, Danmark.

21454. KERAMIKFÖREMÅL, 8 delar, Danmark.

Smörand, Aluminia. Vas, stengods, Stentöj. Fat, design Arne Jacobsen, Lyngby. Lockask, i form av ägg. Skålar, ett par samt fat, Fajance, Royal Copenhagen, Fruktskål, Hjorth. Höjd 2,5-15 cm.

Slitage. En parskål med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. En parskål med nagg.

Antal besök: 1 056