Smörand, Aluminia. Vas, stengods, Stentöj. Fat, design Arne Jacobsen, Lyngby. Lockask, i form av ägg. Skålar, ett par samt fat, Fajance, Royal Copenhagen, Fruktskål, Hjorth. Höjd 2,5-15 cm.
Slitage. En parskål med nagg.
Slitage. En parskål med nagg.