PARTI NYSILVER/TENN. 7 delar. Bl a kanna från Danmark, kandelaber England.

214425. PARTI NYSILVER/TENN. 7 delar. Bl a kanna från Danmark, kandelaber England.

Kaffekanna, sockerskål och gräddkanna i nysilver med etsad dekor av blommor samt bladhölstrade fötter
Stämplade med två torn för danskt nysilver
Kanna, höjd 21 cm
Sockerskål, med två hänklar, höjd 7 cm
Gräddkanna, höjd 10 cm
2 st ljusstakar i tenn, höjd 20 cm
1 st kandelaber med tre ljuspipor, höjd 25 cm
Stämplad Silver Plated Lanthe Of England
1 st kandelaber i utsirad patinerad metall och mellandel i marmor, fem ljuspipor, höjd 25,5 cm.

Bruksslitage, avslag, repor
Kaffekannan med avslag på knopp på lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kanna, höjd 21 cm
Gräddkanna, höjd 10 cm

Bruksslitage, avslag, repor

Antal besök: 2 892