Kaffekanna, sockerskål och gräddkanna i nysilver med etsad dekor av blommor samt bladhölstrade fötter
Stämplade med två torn för danskt nysilver
Kanna, höjd 21 cm
Sockerskål, med två hänklar, höjd 7 cm
Gräddkanna, höjd 10 cm
2 st ljusstakar i tenn, höjd 20 cm
1 st kandelaber med tre ljuspipor, höjd 25 cm
Stämplad Silver Plated Lanthe Of England
1 st kandelaber i utsirad patinerad metall och mellandel i marmor, fem ljuspipor, höjd 25,5 cm.
Bruksslitage, avslag, repor
Kaffekannan med avslag på knopp på lock.
Kanna, höjd 21 cm
Gräddkanna, höjd 10 cm
Bruksslitage, avslag, repor