ALF EKBERG. Skulptur. "Äpple" Keramik. Delvis förgylld. Signerad.
214105. ALF EKBERG. Skulptur. "Äpple" Keramik. Delvis förgylld. Signerad.
Delat äpple på träsockel.
Grön/svart glasyr. Delvis förgyllt.
Monogramsignerad samt signerad på äpplet.
Signerad på träsockel.
Etikettmärkt Alf Ekberg. Atelje-Källna. Pl 4596 264 94 Klippan, Sweden. tel 0435-212 90.
Delat äpple på träsockel.
Signerad på träsockel.