EGGERS, W. P. EBERHARD. (Hannover 1939 - 2004 Hannover) - ”Easy Rider” -.

214047. EGGERS, W. P. EBERHARD. (Hannover 1939 - 2004 Hannover) - ”Easy Rider” -.

Två färgskärmutskrift/så ritpapper. 27,5 x 22,2 cm Bleisign., som. och num.: WPE Eggers (19) 71 - 2/25.
Belyst.: Behrens, W.P. Eberhard Eggers - Det grafiska verket, vol. 2 (1971-74), Nr. Sieb 4. 4 bevis kopior. 25 signerade och numrerade exemplar (tryckta av konstnären själv).

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 1 465