VASER, 2 st, STEMCUP, SKÅL, LOCKASK samt PASTEJTERRIN, porslin, Kina och Japan.

213996. VASER, 2 st, STEMCUP, SKÅL, LOCKASK samt PASTEJTERRIN, porslin, Kina och Japan.

1700- och 1800-tal. Dekor av landskap och figurscener i underglasyrblått. Lockask i polykrom glasyr. Längd 6-24, höjd 16-23 cm.

Nagg, sprickor samt lock till pastejterrin saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 882