Plunta på fot med Bacchus som kork och vinklase som centraldekor, höjd 24 cm
Stämplad Ystad Tenn, Tenn Ceb och ?8 (1930-tal)
Carl Einar Borgström 1913-1981
1 st skål med gravyr, höjd 11 cm, diameter 23,5 cm,
stämplad Granterat svensk tenn, CG, F8 (1932)
1 st sked, längd 16 cm, stämplad Tenn, signerad RC.
Bruksslitage.
Bruksslitage.