FISKSERVIS i flintgods. 11 delar. "Fish" och "Sea Treasure", Johnson Bros, England.

213792. FISKSERVIS i flintgods. 11 delar. "Fish" och "Sea Treasure", Johnson Bros, England.

Cremefärgad flintgodsservis bemålad med fisk- och skaldjursmotiv
9 st ovala tallrikar, 24x26 cm
No. 1, 2, 3, 4, 5, 7 (varav dubletter av 2:an
och 7:an) stämplade "Fish"
Tallrik med motiv utan numrering stämplad "Sea Treasure"
1 st terrin, höjd 11 cm, stämplad "Fish" No. 1
1 st såssnipa, höjd 11 cm, stämplad "Fish".

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

och 7:an) stämplade "Fish"

Bruksskick.

Antal besök: 2 078