TABURETTER, ett par, proveniens Börstorp slott, sengustaviansk stil, Myrstedt & Stern Stockholm, 1900-tal.

213574. TABURETTER, ett par, proveniens Börstorp slott, sengustaviansk stil, Myrstedt & Stern Stockholm, 1900-tal.

Bonat trä. Mässingsdetaljer.
Ca. längd 59, bredd 34, höjd 64 cm.

Slitage, slagmärken, repor. Tyg med fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bonat trä. Mässingsdetaljer.

Antal besök: 935