213510. KLÄNNING samt SKOR, 1930-tal.
Klänning med cape och bälte i sannolikt sidengeorgette.
Blomsterapplique.
Total längd ca. 147 cm.Mått rakt över midja 44(x 2) cm
Skor stl. 4 1/2.
Ålders- och bruksrelaterat slitage - skador/slitage/fläckar. En knapp saknas.
Skor med slitage/skador.