KLÄNNING samt SKOR, 1930-tal.

KLÄNNING samt SKOR, 1930-tal.
213510. KLÄNNING samt SKOR, 1930-tal.

Klänning med cape och bälte i sannolikt sidengeorgette.
Blomsterapplique.

Total längd ca. 147 cm.Mått rakt över midja 44(x 2) cm

Skor stl. 4 1/2.

Ålders- och bruksrelaterat slitage - skador/slitage/fläckar. En knapp saknas.

Skor med slitage/skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blomsterapplique.

Skor stl. 4 1/2.

Skor med slitage/skador.

Antal besök: 2 012