213447. FICKUR, Lange och Söhne, Glashütte, 900/- silver.
Lépine, nummer 41299.
Stämplad 0.900, krona med halvmåne och makerstämpel.
arbete:
Dial: vit emalj med arabiska siffror och steg guldpläterade händer.
Diameter: ca. 5,2 cm
Totalvikt: ca. 109,2 g.
Funktion, ingen garanti.
Små tecken på grund av användning. Lätt krackelering och återställd yta på ratten.
Lépine, nummer 41299.
arbete:
Diameter: ca. 5,2 cm
Totalvikt: ca. 109,2 g.
Funktion, ingen garanti.