1 st urna med graverad dekor och två hänklar i form av elefanthuvuden, höjd 17, cm
1 st staty i brons på fot, ettikettmärkt Art Etrusca, Ombra, della serra, Bronzo etá ellenistica, Vollterra, höjd 28,5 cm
1 st brons på fot, 17,5 cm, otydligt ettikettstämplad.
Bruksskick.
Bruksskick.