HÄNGEN 2 st, silver, Kautokeino Juhls samt Kultaseppa Salovaara KY, Finland, 1900-tal.

213304. HÄNGEN 2 st, silver, Kautokeino Juhls samt Kultaseppa Salovaara KY, Finland, 1900-tal.

Hänge silver 830S Kautokeino Juhls samt kedja ej i silver stämplad Kaija Aarikka Finland.¨
Hänge silver med vita stenar Kultaseppa Salovaara KY samt kedja i silver stämplad 925.

Hängen höjd ca 4 - 5 cm.
Kedjor längd ca 60.

En kedja med senare kompletterat lås ej i silver.
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hängen höjd ca 4 - 5 cm.
Kedjor längd ca 60.

Bruksslitage.

Antal besök: 2 337