Längd mellan vingspetsarna ca 200 cm.
Märkt
"NR. 4057
M. TYP. T.V.C. 3
PROP. RITN. NR. MZD. 5571
C. V. M. 8. 12. 44."
PROVENIENS OSKARSHAMNS SCOUTGÅRD.
Åldersslitage, smärre märken.
Märkt
"NR. 4057
M. TYP. T.V.C. 3
PROP. RITN. NR. MZD. 5571
C. V. M. 8. 12. 44."
Åldersslitage, smärre märken.