212400. BORD med intarsia, rokokostil, omkring 1900.
Rikligt dekorerad med intarsia samt bronser. Omkringliggande mässingskant.
Höjd 70.5 cm. Längd 79.5 cm. Bredd 55 cm.
Bruks- och åldersrelaterat slitage. Limrester i fogar. Smäre fanérskador/fuktfläckar på skiva.