BORD med intarsia, rokokostil, omkring 1900.

212400. BORD med intarsia, rokokostil, omkring 1900.

Rikligt dekorerad med intarsia samt bronser. Omkringliggande mässingskant.
Höjd 70.5 cm. Längd 79.5 cm. Bredd 55 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Limrester i fogar. Smäre fanérskador/fuktfläckar på skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 865