211920. BESTICKSERVIS, "Arvesölv nr. 6", Hans Hansen, 51 delar, silver. Vikt (inklusive stålblad) ca 2090g.
12 Matsskedar
12 Matgafflar
10 Kaffeskedar
12 Dessertgafflar
Såsslev, ca 23cm
2 Upläggningsskedar, ca 15 samt 18cm
2 Tårtspadar.
Bruksslitage. Mindre repor. Skaft på såsslev samt tårtspadar sitter löst.