GLASSERVIS, "blåklocka", Duka, 1900-talets sista hälft.

211495. GLASSERVIS, "blåklocka", Duka, 1900-talets sista hälft.

6 rödvinsglas, höjd 18 cm
11 vitvinsglas, höjd 17 cm
12 dessertvinsglas, höjd 14,5 cm
3 snapsglas, höjd 12 cm
9 martiniglas, höjd 10 cm
7 whiskeyglas, höjd 9 cm
karaff, höjd 31 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 rödvinsglas, höjd 18 cm
11 vitvinsglas, höjd 17 cm
3 snapsglas, höjd 12 cm
9 martiniglas, höjd 10 cm
7 whiskeyglas, höjd 9 cm
karaff, höjd 31 cm.

Smärre slitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 7 168