SPEGEL, senbarock/rokoko, tidigt 1700 tal.

211344. SPEGEL, senbarock/rokoko, tidigt 1700 tal.

Höjd ca 162 cm.
Beklädd med dekorer av förgyllt bly.

Slitage, smärre skador, renoverad och kompletterad.
blomsterkrans nertill tillkommen troligtvis under slutet av 1800 talet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 162 cm.

Antal besök: 2 771