SKÅL, porslin, "lustre ware", Wedgewood, England, 1900-talets första del.

211310. SKÅL, porslin, "lustre ware", Wedgewood, England, 1900-talets första del.

Oktagonal. Delvis blå botten. Dekor av drakar. Diameter 16 cm.

Liten stjärnspricka. Mindre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 072