MOCCAKOPPAR med FAT, 6 st, porslin, Royal Worcester, tidigt 1900-tal.

211262. MOCCAKOPPAR med FAT, 6 st, porslin, Royal Worcester, tidigt 1900-tal.

Koboltblåa med målad gulddekor. Silverfattning stämplade William Comyns samt Charles and Richard Comyns, London, 1914 samt 1916.

Tre fat med spricka. Mindre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 045