BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal.

21101. BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal.

Polykrom bemålning. Diameter 26, höjd 11 cm.
Privat samling.

Slitage. Skador och lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Privat samling.

Antal besök: 959